اخبار فرهنگی و هنری

سهم ما از بازار جهانی کتاب

بازار جهانی کتاب

نویسندگان حاضر در میزگرد مهر می‌گویند دوره این سبک ادبیاتی که در ایران تولید می‌شود به ویژه در زمینه داستان کوتاه، در دنیا تمام شده و وقتی ادبیات در داخل متقاضی ندارد در خارج هم نخواهد داشت.

رشد ۱۲۰ درصدی موزه‌های غیردولتی

رشد ۱۲۰ درصدی موزه‌های غیردولتی

مدیرکل امور موزه‌های کشور از رشد ۱۲۰درصدی موزه‌های غیردولتی خبر داد و گفت: در سال جاری نمایشگاه موزه لوور و نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی کره جنوبی و ارمنستان در ایران برپا می‌شود.

نقد و بررسی مستند جنجالی «هویدا»

هویدا

مستند «هویدا؛ زندگی زمانه و مرگ» ساخته‌ی مصطفی شوقی در موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران به نمایش درآمد و سپس جلسه‌ی نقد و بررسی این فیلم با حضور دکتر مجید تفرشی برگزار شد.

توزیع 32 هزار جلد قرآن‌ در استان‌های کشور

ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯼ

معاﻭﻥ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺳﺘﺎﺩ ﻋﺎﻟﯽ ﮐﺎﻧﻮﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺴﺎﺟﺪ از توزیع 32 هزار جلد قرآن کریم در استان‌های مختلف کشور در آستانه ماه مبارک رمضان به منظور تأمین قرآن‌ در مساجد مجری طرح تلاوت نور خبر داد.

همایش «زبان فارسی، پل دوستی ایران و پاکستان» در راولپندی برگزار شد

همایش «زبان فارسی، پل دوستی ایران و پاکستان»

همزمان با روز بزرگداشت 'حکیم ابوالقاسم فردوسی' و 'پاسداشت زبان فارسی'، همایشی باعنوان 'زبان فارسی، پل دوستی ایران و پاکستان' عصر روز گذشته به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر راولپندی پاکستان

در حق موسیقی مقامی ظلم شده است

کیوان کیانیان

یک آهنگساز با تاکید بر این‌که نام خواننده در ارائه آلبوم بی‌تاثیر نیست، گفت: ناشران و سرمایه‌گذاران با توجه به وضعیت تکثیر غیرقانونی آثار، عملا سودی نخواهند برد.

هزار سال ادای فردوسی را درآوردیم

فردوسی

عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به ارزش کار فردوسی در سرودن شاهنامه گفت: هزار سال از تألیف شاهنامه می‌گذرد، در این مدت پیوسته از فردوسی تقلید کردیم و ادای او را درآوردیم.

گزارشی از عملکرد سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حوزه موسیقی

 شهرداری تهران

درپی طرح مباحثی درباره وضعیت موسیقی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اظهارنظرهای انتخاباتی اخیر، مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، درباره عملکرد سازمان فرهنگی هنری در حوز

«آخرین غزل» سروده شد

آخرین غزل

«آخرین غزل» یک مجموعه شعر در قالب غزل با موضوع مهدویت است. «آخرین غزل» اشاره‌ای به آخرین موعود و آخرین امام شیعیان دارد و این با مهدوی بودن غزل‌های کتاب ارتباط مستقیم دارد.

مکالمه روحانی با اوباما جرقه تولید «تاریخ مستطاب آمریکا» شد

آمریکا

کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» اثر محمد صادق کوشکی کتابی طنز است که با این زبان به تاریخ جنایت‌های ضد بشری ایالات متحده آمریکا اشاره کرده و خواننده در یک موقعیت کمیک با حوادث تاریخی کدخدای خودخوانده جهان