برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات شوق تلاوت در کربلا

برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات شوق تلاوت در کربل
تاریخ:            تعداد بازدید: 443                    

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات «شوق تلاوت» اظهار داشت: نام‌نویسی در این رقابت‌ها از ابتدای مردادماه آغاز می‌شود. در این مسابقات نه تنها قرآن‌اموزان طرح ملی تلاوت بلکه علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات نیز می‌توانند نام‌نویسی کنند.

وی با بیان اینکه برای برپایی هرچه بهتر این رقابت‌ها مذاکراتی با برخی نهادها داشتیم، افزود: معاونت قرآن و عترت ارشاد سال گذشته همکاری خوبی با ما داشت و امیدوارزیم این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

مقدم‌کیا از مذاکره با شیخ جواد نصراوی رئیس مهدالقرآن عتبه عباسیه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مرحله نهایی مساقات شوق تلاوت در عراق برگزار می‌شود ما از مسئول قرآنی عتبه حضرت عباس(ع) دعوت کردیم تا درباره برپایی بهتر این رقابت‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

دبیر طرح ملی تلاوت با اشاره به اینکه مسئولان عتبه عباسیه از برپایی رقابتی بین نوجوانان ایران و عراق استقبال می‌کنند، خاطر نشان کرد: در صورت آمادگی و ایجاد هماهنگی‌های لازم، برگزیدگان مرحله نیمه‌نهایی مسابقات شوق تلاوت با قاریان نوجوان عراق رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ماه آینده در عراق جلسه‌ای با مسئولان قرآنی عتبه عباسیه(ع) خواهیم داشت، گفت: امیدواریم با حمایت‌های معاونت قرانی ارشاد و همکاری عتبه عباسیه(ع) بتوانیم مسابقات شوق تلاوت را توسعه بخشیم.

به گزارش فارس، مسابقات شوق تلاوت سال گذشته در سه مرحله استانی، نیمه نهایی و نهایی برگزار شد که برگزیدگان مرحله نیمه نهایی در کربلا به میزبانی عتبه عباسیه(ع) به رقابت پرداخته و در محافل قرآنی اماکن مقدس این کشور تلاوت کردند.

 

منبع: فارسبرچسب ها :