رهبر معظم انقلاب یک سفر حج به نرگس کلباسی هدیه دادند

رهبر معظم انقلاب
تاریخ:            تعداد بازدید: 238                    

رهبر انقلاب یک سفر حج را به خانم نرگس كلباسی اشتری نیکوکار ایرانی که اخیراً در هند دچار مشکل شده بود، هديه دادند.

 

هزینه وکلای وی در هند نیز از سوی رهبر انقلاب تامین شده بود.

 

در ادامه گزارشی از حضور او در برنامه ماه عسل آمده است:

 

برنامه ماه عسل با میزبانی از دختری به نام نرگس کلباسی روی آنتن شبکه 3 سیما رفت.

نرگس کلباسی در این برنامه  با اشاره به اتفاقاتی که در زندگی اش افتاده گفت: تا زمانی که چهار  سال و نیم سن داشتم همراه با پدر و مادر و دو برادرم در اصفهان زندگی می کردیم اما پس از آن و با تصمیم خانواده برای زندگی به انگلیس رفتیم.

نرگس کلباسی متولد سال 1367 است و پدر او مدرس دانشگاه و همچنین پدر بزرگ هایش روحانی بوده اند.

مهمان امشب ماه عسل در ادامه صحبت های خود به این موضوع اشاره می کند که پدرش همیشه تاکید بسیاری بر حفظ کردن آداب و رسوم، فرهنگ و همچنین زبان فارسی به عنوان مهم ترین داشته های یک ایرانی داشته است و به همین جهت اعضای این خانواده در منزل خود در انگلیس همیشه به زبان فارسی صحبت می کردند.

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که پس گذشت چند سال همراه با خانواده تصمیم می گیرند که سفری به ایران و به شهر اصفهان داشته باشند.

در سفر این خانواده به اصفهان یکی از برادرها دچار دندان درد می شود که نرگس و پدرش او را به پزشک می برند و زمانی که باز می گردند متوجه می شوند که مادرشان در خواب سکته کرده است و این گونه یک خاطره تلخ از سفر به ایران در ذهنشان رقم می خورد.

پس از برگزاری مراسم سوگواری مادر خانواده، پدر و فرزندان به انگلیس برمی گردند اما پس از چند سال دوباره به ایران سفر می کنند که در آن سفر پدرشان دچار بیماری سرطان می شود و فوت می کند و او را در اصفهان به خاک می سپارند و این گونه حادثه ای بسیار عجیب و در عین حال تاسف برانگیز در ذهنشان ماندگار می شود.
 

وی در ادامه گفتگوی خود با احسان علیخانی به این موضوع اشاره کرد که پس از این رویداد همراه برادرنش به انگلیس بازمی گردد تا این که وقتی عمه او از وضعیت دشوار آن ها خبردار می شود از نرگس می خواهد که همراه با برادر کوچکش به کانادا نزد او بروند و پس از سفر به کانادا این گونه تصمیم گرفته می شود که برادر کوچک در کانادا بماند.


نرگس کلباسی پس از این که خیالش از جانب دو برادرش راحت می شود تصمیم می گیرد که برای حمایت از بچه های فقیر به هندوستان برود و پس از سفر به آنجا برایشان خانه می سازد و با به  عهده گرفتن سرپرستی 500 بچه با آن ها رابطه عاطفی بسیار عمیقی برقرار می کند.

در ادامه بسیاری از افراد به مخالفت با او بلند می شوند چرا که کسب و کار بسیاری از اشخاص توسط این بچه ها به پیش می رفت و تصمیم می گیرند که به نرگس کلباسی آسیب بزنند که در این روند حتی اتهام دزدی و قتل نیز به او وارد می شود.

در ادامه برنامه ماه عسل امشب نرگس کلباسی به بیان ادامه اتفاقاتی که در مسیر حمایت از بچه های فقیر برایش اتفاق افتاد اشاره کرد.

 

وی در بخشی از صحبت های خود از وضعيت اولين روزهای ورودش به هند و عزم جدی اش برای كمك به بچه ها گفت: مافيای هند با بچه ها خيلی بد برخورد ميكرد و اين ديدم تصاوير من را خيلی اذيت كرد. ميخواستم همه كاری براي آنها بكنم كه انها خوشحال شوند. شنيدم كه يك سری بچه های نابينا هستن كه بی سرپرستند و من دوباره شروع كردم به كيك فروختن و توانستم برای آنها خانه ای قشنگ درست كنم. اين بچه ها خيلي معصوم بودند و با انها خيلي بد برخورد ميشد و انجا فهميدم كه چقدر آدم كثيف در جهان وجود دارد.

 

در پایان این برنامه کلباسی از آرزویش که سفر به خانه خدا است، سخن گفت که پس از چند لحظه و براساس زیرنویسی که در حین پخش ماه عسل روی آنتن رفت، یک سفر حج از سوی بعثه مقام معظم رهبری به این دختر ایرانی هدیه داده شد.

 

همچنین احسان علیخانی از سوی برنامه ماه عسل عهده دار فراهم کردن شرایط سفر نرگس کلباسی به مشهد و کربلا شد.

 

منبع: میزانبرچسب ها :