گاهنامه نهضت امام خمینی(ره) منتشر می‌شود

امام خمینی(ره)
تاریخ:            تعداد بازدید: 182                    

گاهنامه نهضت امام خمینی(ره) در ۵۳۰ صفحه به همت داوود قاسم‌پور و به شیوه دایره‌المعارفی تدوین شده است.

در این گاهنامه اطلاعات کاملی با کمترین حجم به مخاطب ارائه می‌شود و در آن از منابع پژوهشی، اسناد، روزنامه‌ها، خاطرات و کتاب‌های عمومی در تاریخ انقلاب استفاده شده است.

در این گاهنامه اتفاقات مهمی روایت می شود که بر نهضت امام خمینی(ره) اثرگذار بوده و ۱۱۰ مدخل دارد که شروع مداخل با فوت آیت‌الله بروجردی و طرح مرجعیت امام(ره) است و پس از آن رویدادهای مهمی مثل حمله به فیضیه، سخنرانی امام(ره) در ۱۳ خرداد، دستگیری امام(ره) و تمام حوادث و رویدادهای مهم انقلاب از سال ۱۳۴۱ تا روز پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ را در بر می‌گیرد.

مقالات این مجموعه از منابع پژوهشی و اسناد و روزنامه‌ها و خاطرات و کتاب‌های عمومی در حوزه تاریخ انقلاب تهیه شده اما مهم‌ترین منبع ما برای این اثر، «صحیفه امام (ره)» بوده است.

این اثر برای کسی که بخواهد اطلاعات جزئی و کاملی درباره هر رخداد خاص و مرتبط با انقلاب مانند قیام ۱۹ دی داشته باشد، مفید بوده و هر فردی ممکن است نتواند یک کتاب ۱۵۰ صفحه‌ای در این زمینه مطالعه کند، اما خواندن بخش قیام ۱۹ دی این گاهنامه می‌تواند برایش مفید باشد.

گاهنامه نهضت امام خمینی(ره) در واقع کتابی مرجع به شمار می‌رود که اطلاعات تکمیلی برای شناخت حدود ۲۰ سال از تاریخ معاصر ایران را در بردارد و مخاطب این اثر عام است و مختص گروه خاصی نیست.

 

منبع: مهربرچسب ها :