هنر طنزپرداز پرداختن به زوایای دیده نشده یك موضوع است

سعید طلایی
تاریخ:            تعداد بازدید: 139                    

سعید طلایی، طنزپرداز جوان كشورمان، در حاشیه برگزاری پنجمین محفل طنز «قندشكن» یزد، این نشست صمیمانه را محفلی برای معرفی توانمندی و قابلیت‌های‌ هنرمندان و طنزپردازان یزدی دانست. 
 
وی اشعار و آثار خوانده شده در این محفل را خوب توصیف كرد و افزود: باعث افتخار است كه استان یزد از شاعران و طنزپردازان توانایی برخوردار است. 
 
این طنزپرداز بر تداوم این روند و حضور گسترده شاعران و طنزپردازان استان در این محفل تأكید كرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های استانی با هدف شناسایی، پرورش و معرفی استعدادهای جوان، در رشد و بالندگی طنز شهرستان‌ها بسیار مؤثر است. 
 
طلایی همچنین به نقش آموزش در تقویت و ارتقای طنزپردازان اشاره كرد و اظهار داشت: برگزاری كارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی علاوه بر ایجاد تعامل و همفكری میان طنزپردازان باعث دانش افزایی و كسب تجربه خواهد شد. 
 
وی افزود: شاعران قبل از حضور در محافل می‌توانند آثارشان را در كارگاه‌ها و نشست‌های صمیمانه بخوانند تا ویرایش لازم صورت گرفته و ایرادهای احتمالی آن برطرف شود و آنگاه اثری محكم و باكیفیت را به محافل طنز ارائه كنند. 
 
این هنرمند رعایت اصول طنزنویسی در نوشتن طنز را بسیار مهم خواند و گفت: اگر طنزپرداز می‌خواهد در خصوص یك موضوع طنز بگوید، نباید مستقیم به دل ماجرا بزند؛ زیرا نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت. این نكته مهمی است كه باید به آن توجه شود. 
 
وی با بیان اینكه هنر طنزپرداز این است كه از زاویه‌ای به موضوع بپردازد كه تابه حال دیده نشده باشد، افزود: هر چند پرداختن به موضوع از زوایای مختلف شاید زمان‌بر باشد؛ اما ارزش كار طنزپرداز را دوچندان می‎كند. 
 
طلایی در پایان اظهار داشت: با وجود استعدادهای جوان و تداوم برگزاری محفل طنز قندشكن، استان یزد در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن در عرصه طنز كشور خواهد داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگارانبرچسب ها :