هدف اصلی تربیت بدنی آموزش 13 میلیون دانش آموز است

هدف اصلی تربیت بدنی آموزش 13 میلیون دانش آموز است
تاریخ:            تعداد بازدید: 251                    

مهرزاد حمیدی درمورد برنامه‌های حوزه تربیت بدنی برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان، یکی از اهداف سند تحول بنیادین را تقویت شایستگی های پایه در میان دانش آموزان خواند و افزود: باتوجه به رشد و شکوفایی دانش آموزان در ورزش های پایه، بنا را بر تحول در مدارس گذاشته ایم.
وی با بیان اینکه فعال سازی کانون های ورزشی درون مدرسه ای مکمل درس تربیت بدنی است، اظهار کرد: کانون های ورزشی درون مدرسه ای، یکی از طرح های آموزش و پرورش 
براساس سند تحول در مسیر ترقی دانش آموزان است.
حمیدی، با اشاره به اینکه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات تابستانی از اهمیت به سزایی برخوردار است، افزود: آموزش و پرورش در همه ابعاد برنامه های ویژه‌ای برای ایام تابستان دانش آموزان پیش بینی کرده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: در اردوهای تابستانی که سایر معاونت‌های آموزش و پرورش تدارک دیده‌اند، حوزه تربیت بدنی برای ایجاد تنوع در روند فعالیت های اردویی، برنامه های ویژه ای دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با بیان اینکه حوزه تربیت بدنی علاوه بر همکاری با سایر بخش ها، به تنهایی نیز در غنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان برنامه‌ هایی در دست اجرا دارد، گفت: کانون‌های ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای از جمله برنامه های تابستانه برای دانش آموزان است.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :