کشف سکه های طلا و نقره مربوط به دوران ساسانی

کشف سکه های طلا و نقره مربوط به دوران ساسانی
تاریخ:            تعداد بازدید: 243                    

سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الهی گفت: برابر اعلام فرمانده یگان حفاظت استان زنجان، در پی کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر خرید و فروش اشیای تاریخی فرهنگی و با توجه به اهمیت آن، بلافاصله موضوع در دستور کار یگان حفاظت استان قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا ضمن تشکیل تیم ویژه بررسی و تحقیق و به محض تایید و احراز صحت خبر با هماهنگی مقام قضایی استان و همکاری عوامل انتظامی، اکیپی زبده از نیروها به سرپرستی فرمانده یگان حفاظت به محل عزیمت کرد که در عملیاتی مستقل ضمن دستگیری متهم، تعدادی سکه و اشیای تاریخی از وی کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در این عملیات ضمن دستگیری یکی از قاچاقچیان اشیای عتیقه، تعداد 273 قطعه سکه سیمین به مقدار تقریبی 225 گرم، سکه شکسته به تعداد سه عدد از جنس طلا، یک عدد نشان طلا با نقش اژدها، ظرف نقره ای با روکش طلا، دو عدد سنجاق سر از جنس نقره کشف و ضبط شد.
به گفته وی، بر اساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی، همه اشیای مکشوفه اصل و متعلق به دوره های تاریخی ساسانی و اسلامی است.
الهی افزود: فرد دستگیر شده به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی استان دلالت و پیگیری موضوع در دستور کار یگان حفاظت استان قرار گرفت.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :