گسترش کتابخوانی در مناطق محروم

گسترش کتابخوانی در مناطق محروم
تاریخ:            تعداد بازدید: 476                    

معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اطلاعیه‌ای از آمادگی برای مساعدت به گروه‌های جهادی برای گسترش کتابخوانی در مناطق محروم در فصل تابستان خبر داد.
در این اطلاعیه‌ آمده است: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای کمک به دسترسی عادلانه و فراگیر همه اقشار جامعه به کتاب‌های مناسب و اجرای عدالت فرهنگی، در شروع فصل تابستان و همگام با انجام فعالیت‌های فرهنگی و جهادی در نقاط کمتر برخوردار، با اهدای کتاب و نشریه جهت توزیع در مناطق محروم، گروه های جهادی را یاری و در این امر خیر مشارکت می کند.
این اطلاعیه می افزاید: مسئولان گروه‌های جهادی می‌توانند در مکاتبه با اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تعداد کتاب مورد نیاز جهت توزیع، مناطق جغرافیایی هدف، مراکز هدف، رده سنی هدف و موضوعات مورد نیاز را اعلام کنند.
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از همه مسئؤلان گروه‌های جهادی دعوت کرده تا در صورت علاقه‌مندی جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88978415 تماس گرفته و هماهنگی‌های مورد نیاز در این خصوص را انجام دهند.
بر اساس این گزارش، هر ساله گروه‌هایی متشکل از دانش‌آموزان، دانشجویان، بسیجیان، طلاب و سایر اقشار دیگر جامعه در قالب جمعی موسوم به «گروه‌های جهادی» در حرکتی مستقل با سفر به مناطق محروم و کمتر برخوردار، فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی، اجتماعی انجام می‌دهند.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :