استقرار قرارگاه‌های خدمت رسانی امام رضا(ع) در مرزهای کشور در اربعین

قرارگاه‌های خدمت رسانی امام رضا(ع) در مرزهای کشور
تاریخ:            تعداد بازدید: 357                    

با دستور تولیت محترم آستان مقدس رضوی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی مبنی بر راه اندازی ستاد خدمت رسانی اربعین در سه ماه گذشته و انتصاب حاج حسین یکتا به مسئولیت این ستاد، این نهاد رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به سالهای گذشته در خصوص بحث اربعین اتخاذ نموده است. 

ستاد اربعین آستان با توجه به رهنمودهای رهبری انقلاب مبنی محوریت ملت عراق در میزبانی اربعین و همچنین پرهیز از کارهای کلیشه‌ای، اولویت حضور در مرزهای ایران و نقاطی که زائران بصورت واقعی نیازمند حضور و خدمات مردمی هستند را وجهه همت خود قرار داده است.

در این رویکرد توجه به مرز مهران و بویژه خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی بهنگام بازگشت و همچنین  خدمت رسانی در مرزهای شلمچه، مرز میرجاوه به زائران پاکستانی و مرز تایباد به زائران افغانستانی در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

 

فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار و خدمت رسانی گسترده در مرز مهران

در مرز مهران ستاد با راه اندازی قرارگاه امام رضا و هماهنگی با مجموعه‌های استانی و ملی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سعی در کاهش مشکلات مرتبط با زیرساختهای حضور زوار عزیز ایرانی را داشته است. 

تصویرسازی بزرگ دو صحن انقلاب و جامع رضوی به همراه فضاسازی و برنامه های فرهنگی با حضور طلاب جهادی و خدام حرم امام رضا حال و هوای متفاوتی را چه به هنگام رفت و چه به هنگام برگشت برای زوار رقم خواهد زد.

قرارگاه امام رضا با در نظر گرفتن سیاست حضور ظرفیتهای مردمی با ایجاد زیرساخت برای حضور هیئات استانهای مختلف ،نقش مهمی را در فعالسازی گروه های مردمی رقم زده است.

ستاد اربعین آستان قدس در مرز مهران علاوه بر فعالیتهای فرهنگی و ساماندهی ظرفیتهای مردمی توجه ویژه ای به اسکان زائران و همچنین خدمت رسانی به هنگام بازگشت در خصوص آب شرب و اطعام زوار با کمک نهادها و مجموعه‌های مردمی را داشته است.

 

خادمان امام رضا(ع) در مرز میرجاوه و تایباد و شلمچه 

در مرز شلمچه نیز با ساماندهی و حمایت نیروهای انقلابی افغانستانی و راه اندازی موکبهای مردمی در این زمینه سعی در خادمی و اطعام برای زوار اتباع کشورهای و زائران عزیز ایرانی شده است.

خدمت رسانی در مرزهای میرجاوه که پذیرای زائران پاکستانی و مرز تایباد که زائران افغانستانی را پذیراست نیز در دستور کار خدمت رسانی آستان مقدس رضوی قرار گرفته است.

در مرز میرجاوه و تایباد نیز هیئات و فعالین فرهنگی با حمایت آستان مقدس رضوی و با راه اندازی موکبهای مردمی که توسط طلاب همان کشورها اداره میشوند ،خدمات مورد نیاز اسکان و اطعام زائران مظلوم پاکستانی و افغانستانی را فراهم آورده اند.

 

منبع: رجانیوزبرچسب ها :