توضیح معاون سرمایه‌گذاری درباره آمار هتل‌ها

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی
تاریخ:            تعداد بازدید: 446                    

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: ۱۶۰۰ هتل در حال ساخت داریم که زمان به بهره برداری رسیدن آنها به پیشرفت کار و تامین منابع و مدیریت آن بستگی دارد.

سعید شیرکوند در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره اینکه هر بار توسط مسئولان در سازمان میراث فرهنگی آمارهای متناقضی از هتل‌های در حال بهره برداری و یا افتتاح شده ارائه می‌شود گفت: آمارها متناقض نیست بلکه متفاوت است چون تعرفی که ارائه می‌شود متفاوت است ما می‌گوییم تعدادی هتل در حال ساخت است به ما می گویند هتل‌هایی که ۵۰ درصد آنها ساخته شده چند تاست که در آن صورت عدد دیگری را می‌دهیم گاهی هم می‌گویند که چند هتل از ما مجوز گرفته اند در آن صورت آمار باز هم متفاوت می شود.

وی گفت: ما به‌عنوان متولی هتل سازی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری یک آمار را رسما اعلام کردیم و شماره تلفن و آدرس این هتل‌ها را نیز داده‌ایم و بروشور آنها را نیز در همایشی که داشتیم پخش کردیم آن آمارهم مربوط به هتل‌های ۵ و ۴ ستاره بود که گفتیم تا روی کار آمدن دولت یازدهم تعداد هتل‌ها در حال بهره‌برداری و به بهره‌برداری رسیده ۱۲۵ تا ۱۳۰ هتل است که از این تعداد ۵ هتل قبل از سال ۹۲ به بهره برداری رسیده ولی افتتاح رسمی نشده‌اند ولی ما همه را جمع‌زده و اعلام کردیم که ۱۲۵ تا ۱۳۰ هتل ۴ و ۵ ستاره به بهره‌برداری رسیده از روی کار آمدن دولت یازدهم تا شهریور ماه ۳۰ هتل ۴ و ۵ ستاره به بهره‌برداری رسیده است.

شیرکوند بیان کرد: پیش بینی کرده‌ایم که تا پایان امسال ۱۵ هتل ۴ و ۵ ستاره به بهره‌برداری می‌رسد و فعالیت خود را شروع می‌کنند و در سال بعد نیز ۳۰ هتل به بهره‌برداری می‌رسد براین اساس اعلام شد که تعداد هتل‌های  ۴ و ۵ ستاره به بهره برداری رسیده از روی کار امدن دولت روحانی تا ۹۶ می‌شود ۶۵ هتل که ۵۰ درصد کل هتل‌هایی است که تا روی کار امدن این دولت در حال بهره‌برداری بود.

معاون سرمایه‌گذاری گردشگری گفت: ما الان هم ۱۶۰۰ هتل در حال ساخت داریم که زمان به بهره‌برداری رسیدن آنها به پیشرفت کار و تامین منابع و مدیریت آن بستگی دارد. برخی از هتل‌هایی که می‌گوییم به بهره‌برداری می‌رسد شاید در سال ۸۲ شروع به کار کرده‌اند ولی ادامه پیدا نکرده و متوقف شده باشند یا پیشرفت فیزیکی زیادی نداشته‌اند منتها در این دولت به بهره برداری رسیده اند.

 

منبع: مهربرچسب ها :