انتشار اسناد تسخیر لانه جاسوسی پس از بیانات مقام معظم رهبری

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا
تاریخ:            تعداد بازدید: 419                    

تدوین مجموعه اسناد مرتبط با تسخیر لانه جاسوسی به زودی به اتمام می‌رسد. این اثر سعی دارد بدون نگاه‌های جناحی، به این سؤال پاسخ دهد که آیا این واقعه، انقلاب دوم بود؟

حجت‌الاسلام و المسلمین سعید فخر‌زاده، مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری انقلاب اسلامی، با اشاره به کارهای در دست انتشار این دفتر گفت: انتشار مجموعه اسناد مربوط به ماجرای تسخیر لانه جاسوسی از جمله کارهایی است که در دست انجام است. انتشار این اثر قریب به هشت سال زمان برد تا به اتمام برسد.

وی ادامه داد: این مجموعه دربردارنده خاطرات افرادی است که در تسخیر لانه جاسوسی شرکت داشتند. نویسنده در کتاب تلاش دارد تا به این پرسش پاسخ دهد که آیا این حرکت، انقلاب دوم بود؟.

فخرزاده یادآور شد: بعد از گذشت چند سال، شبهه‌هایی در ذهن مردم در رابطه با این ماجرا وجود دارد. مجموعه حاضر با توجه به این پرسش‌ها شکل گرفت و سعی دارد تا بعد از گذشت چند سال از ماجرا، با نگاه پژوهشی و به دور از رویکردهای سیاسی و جناحی، به این موضوع بپردازد و آن را مورد بررسی قرار دهد.

مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درخصوص انتشار اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های درسی اشاره کرد و افزود: کتاب قرار بود که در سال جاری به چاپ برسد، اما متأسفانه نویسنده کتاب، بهشتی، دچار بیماری شده و این کار به تأخیر افتاده است. با بهبودی حال وی، کار اتمام و انتشار کتاب انجام خواهد شد.

وی همچنین از اتمام مجموعه‌ای درباره واقعه طبس خبر داد و گفت: اسناد مربوط به این واقعه بیشتر در دست خود آمریکایی‌هاست؛ چرا که آنها حمله را شروع کردند و بعد هم به اذن خداوند، در طبس شکست خوردند. ما برای تدوین این مجموعه به سراغ اسنادی رفتیم که از سوی رسانه‌های غربی در این رابطه منتشر شده است.

به گفته فخرزاده؛ مجموعه اسناد و اطلاعات مرتبط با واقعه طبس به اتمام رسیده و قرار است در آینده نزدیک به چاپ برسد.

 

منبع: تسنیمبرچسب ها :