نکاتی مهم درباره بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

نمایشگاه مطبوعات
تاریخ:            تعداد بازدید: 414                    

نشست خبری نمایشگاه بیست و دوم صبح دوشنبه، ۱۰ آبان‌ ماه با حضور حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی و رییس نمایشگاه) برگزار شد که خلاصه و اهم این نشست را در زیر می‌خوانید:

- در ابتدای نشست از محمدرضا رستمی خبرنگار فقید که در جلسات گذشته حضور داشت، یادی به عمل آمد.

پوستر بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات توسط خود اهالی رسانه و خبرنگاران حاضر در نشست رونمایی شد.

- انتظامی به فرایند ثبت نام الکترونیک نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد که امسال به طور کامل اجرایی شد. این ثبت‌نام چهار مرحله داشت که در نهایت بالغ بر ۶۲۰ غرفه در بخش‌های مختلف ثبت نام و جانمایی شدند.

- در نمایشگاه امسال تالارهای گفت‌وگو در سالن شبستان مصلای امام خمینی (ره) برای حضور مهمانان از رسانه‌های دیگر تعبیه شده است.

- در نمایشگاه مطبوعات، ۲۳ موسسه مطبوعاتی و ۱۳ خبرگزاری عمومی حضور دارند.

- در نمایشگاه بیست و دوم نشست‌های حرفه‌ای همچون گذشته برگزار می‌شوند که بخش قابل توجهی از آن بر عهده خود رسانه‌هاست. همچنین میزگردهای دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها همچون سال‌های قبل برپاست. کارگاه‌های مختلفی نیز با حضور استادان به نام روزنامه‌نگاری برگزار می‌شود.

- انتظامی شعار «شفافیت، صداقت» که برای نمایشگاه بیست و دوم انتخاب شده است را تأکیدی بر قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات دانست و این شعار را در جهت تداوم و تکمیل شعارهای سال گذشته برشمرد.

- در نمایشگاه امسال کتاب «حقوق جهانی ارتباطات» به قلم زنده‌یاد کاظم معتمدنژاد برای اولین بار منتشر و رونمایی می‌شود.

در نمایشگاه بیست و دوم همانند سال گذشته انتشار بولتن‌ها بر عهده روزنامه‌ها خواهد بود.

- امسال هم از رسانه‌های برتر با توجه به شاخص‌های اعلام شده تقدیر صورت می‌گیرد که در نمایشگاه سال آینده از تخفیف‌هایی برخوردار می‌شوند.

نمایشگاه مطبوعات در سال ۹۵ با برگزاری نمایشگاه‌های عکسی با عناوین «ایران در سالی که گذشت»، «محیط زیست» و «ایران و کره جنوبی» همراه خواهد بود.

- نمایشگاه بیست و دوم با ۳۰ درصد افزایش حضور رسانه‌ها همراه بوده است.

- در نمایشگاه امسال رسانه‌های خارجی غرفه ندارند اما اداره کل رسانه‌های خارجی برای تعامل با خبرنگاران خارجی در نمایشگاه حضور دارد.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با شعار «شفافیت، صداقت» از ۱۴ تا ۲۱ آبان‌ ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. موسسات مطبوعاتی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه هستند.

 

منبع: ایسنابرچسب ها :