برگزاری نهمین جشنواره تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر

نهمین جشنواره تجسمی فجر
تاریخ:            تعداد بازدید: 247                    

مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره در جلسه شورای هنری جشنواره با اشاره به رویکرد معرفی ایده های اصیل و خلاقانه در جشنواره فجر  گفت: حضور آثار حرفه ای از مدیاهای مختلف و با نگاه معاصر و خلاقانه جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را به جشنواره ای متفاوت و یک برند ملی تبدیل می کند که در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.
ملانوروزی ادامه داد: تحول جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سال گذشته با برداشتن مرزهای بین رشته های هنری و محوریت نگاه معاصر و خلاقانه اتفاق خوشایندی است و امیدواریم با آسیب شناسی دوره قبل و تاکید بر کیفیت آثار با توجه به رویکرد جشنواره، نهمین دوره جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با آثار حرفه ای تر و کیفی‌تر برگزار شود.
مجتبی آقایی؛ دبیر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر نیز دراین جلسه گفت: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به عنوان رخدادی اصیل و هنری با  برنامه ریزی مناسب در این دوره می بایست به یک مناسبت و جشن ملی تبدیل شود و به صورت یک جریان متحد الشکل نقش پررنگ تری در فضای هنری داخلی و بین المللی داشته باشد.
آقایی افزود: برگزاری نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به رویکرد معاصر و معرفی ایده ها و آثار خلاقانه،  نقش موثری بر ارتقای کیفیت جشنواره امسال دارد.
دبیر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با بیان گزارشی از روند امور این دروه جشنواره گفت: جشنواره تجسمی فجر در حال تبدیل شدن از یک جریان رقابتی به یک جریان تعاملی است.
در این جلسه با تاکید بر ضرورت حضور هنرمندان حرفه ای خارجی در جشنواره مقرر شد با توجه به آثار و سوابق هنری و حرفه ای، حضور هنرمندان حرفه ای خارجی در شورای هنری جشنواره بررسی شود.
نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بهمن ماه سال جاری در موزه‌ هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد و هنرمندان، پژوهشگران و متقاضیان می توانند تا 21 آذرماه در سایت جشنواره به نشانی  www.ivafestival.ir ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

 

منبع: تسنیمبرچسب ها :