رادیو اربعین، حلقه رابط میان مردم، زائران و مسئولان مربوط

رادیو اربعین
تاریخ:            تعداد بازدید: 451                    

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم ضمن حضور در مراسم آغاز بکار رادیو اربعین در استودیوی این رادیو با بیان اینکه مناسک سازی یا پرداختن به مناسبت های مذهبی به عنوان یک کارگروه ویژه در رسانه ملی مطرح است، افزود: دردل عزاداری های حسینی و مراسم ویژه راهپیمایی اربعین، فرهنگ عاشورا و مفاهیمی نهفته است که باید حفظ شود و باید گفت رویکرد ما به این مناسک عظیم، تشکیلاتی نیست بلکه خودجوش و مردمی است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه باید به محتوا و عمق این مراسم بیاندیشد و آن را منعکس کند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی ستاد اربعین با تاکید برتوجه به محتوا و پرهیز از سطحی‌نگری در برنامه‌های رادیو اربعین گفت: اربعین شکل نیست بلکه محتواست و در آن پیام هایی مستتر است که پرداختن به لایه های اصلی پیام اربعین به عهده رسانه بویژه رسانه ملی است و رادیو اربعین در این راه پیشقدم بوده است.

وی با اشاره به اطلاع رسانی گسترده راهپیمایی مراسم اربعین در رادیو اربعین افزود: امسال علاوه بر اینکه  محتوای برنامه ها غنی تر خواهد شد، بخش های نمایشی، برنامه های عرب زبان و مستندهای رادیویی به ویژه مستندهایی از زائران در برنامه های این شبکه رادیویی اضافه شده است.   

پخش رادیو اربعین برای دومین سال امروز همزمان با 20 ماه محرم ‌الحرام آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد. 

مخاطبان تهرانی می توانند رادیو اربعین را روی موج اف ام ردیف 95.5 مگاهرتز در تهران دریافت کنند و مخاطبان 28 استان کشور  نیز از طریق صدا و سیمای مراکز می توانند از امواج این شبکه مطلع شوند ضمن اینکه برنامه های  این شبکه رادیویی از طریق دستگاه های ستاپ باکس، گیرنده های دیجیتال و اپلیکیشن تلفن همراه قابل دریافت است. 

رادیو اربعین در نجف اشرف روی موج اف ام ردیف 91/9 مگاهرتز و در کربلای معلی روی موج اف ام ردیف 90/9 مگاهرتز نیز دریافت می شود.

مخاطبان می توانند برای تعامل بیشتر با برنامه سازان این شبکه رادیویی از شماره پیامک 3000955 استفاده کنند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیمابرچسب ها :