استقبال خوب مردم گیلان از مسابقات قرائت قرآن

مسابقات قرائت قرآن
تاریخ:            تعداد بازدید: 446                    

روز سوم مسابقات سراسری قرآن کریم با آغاز اصلی‌ترین رقابت مسابقات یعنی رشته‌های قرائت و حفظ برگزار شد.

عدم پخش زنده مسابقات از رادیو قرآن

عدم پخش زنده مسابقات توسط رادیو قرآن مهم‌ترین اتفاق روز سوم مسابقات بود و این اتفاق در حالی رخ داد که رقابت‌ها از روز سوم وارد فاز جدید خود، یعنی مسابقات حفظ و قرائت شده بود.

مسابقات در نوبت صبح با رقابت حافظان قرآن آغاز و در نوبت بعد از ظهر مسابقات رشته‌های قرائت و ترتیل در مرحله مقدماتی برگزار شد. البته مرحله مقدماتی تلاوت و نیمه‌نهایی حفظ فردا هم ادامه دارد.

حضور برخی چهره‌های عنوان‌دار بین‌المللی در مسابقات

سومین روز مسابقات شاهد حضور قاریانی چون مهدی غلام‌نژاد، ابراهیم فلاح تبسم چهره، هادی موحد امین، موسی معتمدی و برخی دیگر قراء و حفاظ که عنوان بین‌المللی در کارنامه دارند، بود.

بارش شدید باران در شب سوم مسابقات

آسمان زیبا کنار از صبح ابری و با بارش‌های پراکنده همراه بود اما از حدود ساعت 16 باران شدیدی در منطقه باریدن گرفت، البته استقبال مردم گیلان از مسابقات بعد از ظهر یعنی مسابقات تلاوت بسیار خوب بود و ضمن اینکه سالن جام جم مملو از جمعیت بود عده‌ای هم به صورت ایستاده مسابقات را تماشا می‌کردند.

تشویق شدید قاریان گیلان از طرف تماشاگران

تشویق قاریان گیلانی از دیگر نکات این روز از رقابت‌ها بود به این صورت که هنگام تلاوت قاریان گیلان تشویق تماشاگران چند برابر می‌شد و صدای «الله الله» گفتن عموم علاقه‌مندان سالن مسابقات را به لرزه در می آورد.

فعالیت کامل نمایشگاه در سومین روز مسابقات

در کنار سالن جام جم مجموعه زیباکنار یک نمایشگاه عرضه محصولات قرانی و فرهنگی برپا شده که این نمایشگاه در روز‌های اول و دوم مسابقات هنوز به خوبی آماده نشده بود اما این نمایشگاه در سومین روز رقابت‌ها شکل کاملی به خود گرفته بود و تقریباً همه غرفه‌ها فعالیت داشتند.

عدم نمایش نمره متسابقان تا روز سوم

عدم نمایش نمره متسابقان از طریق نمایشگر سالن از جمله نکاتی بود که شرکت‌کنندگان پی‌گیر آن بودند اما این اتفاق فعلاً در رقابت‌های امسال رخ نداده است.

 

منبع: فارسبرچسب ها :