نوازش چشم بلغاری ها با نقش گلیم ایرانی

نوازش چشم بلغاری ها با نقش گلیم ایرانی
تاریخ:            تعداد بازدید: 442                    

با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری شهرداری صوفیه و موزه ملی مردم شناسی در این شهر و بنیاد تراکیان، نمایشگاه بین المللی گلیم تحت نام 'راه نمادین فرش و گلیم در جهان ـ از آسیا به اروپا تا آمریکای شمالی و جنوبی، نشان خواهد داد' در فضای آزاد این موزه در شهر صوفیه، برپا شد.
رییس موزه قوم شناسی در این مراسم، از شرکت کنندگان این نمایشگاه، به ویژه از رایزنی فرهنگی ایران قدردانی کرد و گفت: چنین فعالیت هایی در شهر فرهنگی صوفیه، موجب شادابی اجتماع و ارتقای روابط فرهنگی با دیگر ملت ها خواهد شد.

** گلیم و فرش ایران گوهر زیبنده فرهنگ زیبایی آفرین

براساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ایران در این مراسم گلیم و فرش ایران را گوهر زیبنده فرهنگ زیبایی آفرین خواند و نقش و نگارهای فرش ایرانی را منحصر به فرد برشمرد.
محمدعلی کیانی، گلیم بافی را یکی از مشابهت های فرهنگی دو ملت ایران و بلغارستان عنوان کرد که نشان از وحدت فرهنگی، هم ریشه گی قومی دو ملت می دهد و روح زیبایی آفرین مردم دو کشور را نمایان می کند.
کیانی با بیان اینکه فرهنگ و هنر و زیبایی می تواند زبان مشترک همه ملت ها شود و صلح و دوستی و درک متقابل را به ارمغان بیاورد، از مقامات فرهنگی شهر صوفیه برای همکاری در فعالیت های فرهنگی نیز تشکر کرد.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :