نمایشگاه «بهشت گمشده: ایران از آسمان» از نگاه عکاس سوئیسی

نمایشگاه «بهشت گمشده: ایران از آسمان» از نگاه عکاس
تاریخ:            تعداد بازدید: 745                    

جورج گئورگ ژرستر  اروپایی ۴۰ سال پیش و  در سال ۱۳۵۵ در سفری پرمخاطره زیباییهای ایران را از آسمان با دوربین عکاسی ثبت کرد و بعد از گذشت ۴ دهه با حضور در تهران عکس هایش را در گالری فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار می دهد.

در این نمایشگاه که با مشارکت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با عنوان «ایران از چشم های هما» برگزار می شود، تعداد ۱۳۰ عکس کم نظیر به نمایش گذاشته خواهد شد.

ژرستر که به همراه ۲ تن از شاگردانش برای حضور در این نمایشگاه به تهران سفر کرده در این خصوص گفت: بعد از ۴۰ سال که به ایران آمده ام باید بگویم همه چیز تغییر کرده است، این را زمانی متوجه شدم که در هواپیما وارد آسمان ایران شدیم و هزاران کیلومتر در آسمان پرواز کردیم تا به تهران برسیم. ایران برای من همیشه خاطره انگیز است و این سرزمین زیبا را به خوبی می شناسم. با گذشت ۴۰ سال به اینجا آمده ام تا تصاویر به جا مانده از آن سال ها را به نمایش بگذارم و باید بگویم این آثار هدیه ای است از جانب من به همه ملت ایران.

گفتنی است گئورگ ژرستر عکاس سوئیسی پیش از این و در سال ۲۰۱۱ عکس های خودش از ایران را در نمایشگاهی با نام «بهشت گمشده: ایران از آسمان» در لندن به نمایش گذاشت.

افتتاحیه نمایشگاه ایران از چشم های هما عصر روز جمعه ۲۶ شهریور ساعت ۱۷ با حضور هنرمندان ، جمعی از مقامات سفارت خانه های اروپایی مستقر در تهران و اهالی رسانه در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا ۱۰ مهر میزبان علاقمندان خواهد بود.

 

منبع: تابناکبرچسب ها :