نامزدهای هجدهمین جشن سینمای ایران معرفی شدند

نامزدهای هجدهمین جشن سینمای ایران معرفی شدند
تاریخ:            تعداد بازدید: 214                    

اسامی نامزدهای هجدهمین جشن سینمای ایران توسط شورای صیانت از آراء متشکل از کمال تبریزی دبیر جشن، علی دهکردی نماینده منتخب داوران و محمدرضا مویینی نماینده خانه سینما شمارش شد.

براساس آرای اعلام شده «ابد و یک روز» نخستین ساخته سینمایی سعید روستایی در 11 رشته کاندیدای دریافت جایزه شده است و «کوچه بی‌نام» به کارگردانی هاتف علیمردانی در هفت رشته امکان دریافت جایزه دارد. «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا در شش رشته و همچنین «ایستاده در غبار» در پنج رشته کاندیدای دریافت جایزه شده‌اند.

بر اساس شمارش آراء، نامزدهای هر رشته به شرح زیر اعلام می‌شود:

نامزد های بهترین جلوه‌های بصری:
هادی اسلامی «بادیگارد»، جواد مطوری «مرگ ماهی»، جواد مطوری «بهمن»،امیررضا معتمدی «مزار شریف»

نامزد های بهترین جلوه‌های ویژه میدانی :
آرش آقا بیگ«بهمن»، اصغر پورهاجریان «360 درجه»، محسن روزبهانی« بادیگارد»، ایمان کرمیان «ایستاده در غبار»، عظیم محمدی«عاشق ها ایستاده می میرند»

نامزد های بهترین چهره پردازی :
ایمان امیدواری« کوچه بی نام »،شهرام خلج «ایستاده در غبار»،محسن دارسنج «بارکد»، سعید ملکان « ابد و یک روز»، مهین نویدی «360 درجه»

نامزد های بهترین صداگذاری و میکس:
علیرضا علویان«بادیگارد»،علیرضا علویان «ابد و یک روز »، آرش قاسمی« خشم و هیاهو»، امیر حسین قاسمی « جامه دران»، محمود موسوی نژاد «کوچه بی نام »

نامزد های بهترین صدابرداری:
حسین بشاش«خشم و هیاهو»،حسن زاهدی «گینس»،امین میرشکاری «ابد و یک روز»، زنده یاد یدالله نجفی «جامه دران»، امیر نوبخت «عادت نمی کنیم»

نامزد های بهترین طراحی لباس:
حجت اشتری «بارکد»، رعنا امیری «خشم و هیاهو»، سارا سمیعی « دو »، بابک کریمی « جامه دران »، غزاله معتمد « ابد و یک روز»

نامزد های بهترین طراحی صحنه :
حجت اشتری « بارکد»، ایرج رامین فر «احتمال باران اسیدی»، امیرحسین قدسی « اژدها وارد می شود»، کیوان مقدم «دو »، محسن نصر الهی « ابد و یک روز »

نامزد های بهترین موسیقی فیلم :
سعید انصاری «جامه دران »،ستار اورکی «دوران عاشقی»، حامد ثابت « بهمن»، بهزاد عبدی « مزار شریف»، کارن همایون فر «بادیگارد»

نامزدهای بهترین تدوین:
امیر ادیب پرور «کوچه بی نام» ، ژیلا ایپکچی «خداحافظی طولانی» ، حسن حسن دوست «جامه دران»، مهدی حسینی وند «بادیگارد» ، بهرام دهقانی «ابد و یک روز» ، هایده صفی یاری «اژدها وارد می شود»

نامزد های بهترین فیلمبرداری:
هومن بهمنش«بهمن» ، هومن بهمنش «اژدها وارد می شود» ، علیرضا زرین دست «کفش هایم کو؟»،پیمان شادمانفر «اعترافات ذهن خطرناک من» ، پیمان شادمانفر «خشم و هیاهو»،مرتضی قیدی « ناهید»

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
برزو ارجمند «چهارشنبه 19 اردیبهشت»، علی باقری «اژدها وارد می شود»، پوریا رحيمی «احتمال باران اسيدی»، محسن کيایی«بارکد»، نوید محمد زاده «ابد و یک روز»

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن:
پانته آ بهرام «کوچه بی نام» ، سحر دولتشاهی «شکاف»، سوگل خليق «دو»، فرشته صدر عرفایی «کوچه بی نام»، مریم کاظمی برای فيلم «جامه دران»

نامزدهای بهترین نقش اول مرد:
سعيد آقاخانی «خداحافظی طولانی»،فرهاد اصلانی«کوچه بی نام»، هادی حجازی«ایستاده در غبار»، سيامک صفری «اعترافات ذهن خطرناک من»، پيمان معادی «ابد و یک روز»

نامزدهای نقش اول زن:
سحر احمدپور«چهارشنبه 19 اردیبهشت»،ساره بيات «ناهيد»، نگار جواهریان «قندون جهیزیه»،باران کوثری «جامه دران»، باران کوثری «کوچه بی نام»

نامزدهای بهترین فيلمنامه اقتباسی:
یدالله صمدی و حسين مهکام «پدر آن دیگری»، حميدرضا قطبی «جامه دران »، سهيلا گلستانی «دو»

نامزدهای بهترین فيلمنامه:
محسن امير یوسفی«خواب تلخ»، آیدا پناهنده و ارسلان اميری «ناهيد»، مانی حقيقی «اژدها وارد می شود»، سعيد روستایی «ابد و یک روز »،اصغر عبداللهی «خداحافظی طولانی»

نامزدهای بهترین کارگردانی:
آیدا پناهنده «ناهيد»، وحيد جليلوند «چهارشنبه 19 اردیبهشت»،ابراهيم حاتمی کيا «بادیگارد»،سعيد روستایی «ابد و یک روز» ،محمد حسين مهدویان «ایستاده در غبار»

نامزدهای بهترین فيلم:
بيژن امکانيان «ناهيد»،علی جليلوند و محمد حسين لطيفی «چهارشنبه 19 اردیبهشت»،منصور لشگری قوچانی «کوچه بی نام»،سعيد ملکان «ابد و یک روز»،حبيب الله والی نژاد «ایستاده در غبار»

 

منبع: خبر آنلاین



برچسب ها :