تولید نوشت‌افزار ایرانی در هویت‌سازی کودکان تاثیر دارد

مصطفی رحماندوست
تاریخ:            تعداد بازدید: 258                    

مصطفی رحماندوست در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه «ایران نوشت» گفت: تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی باید مدت‌ها قبل از اینکه بچه‌ها به تصاویر و  شخصیت‌های غربی عادت کنند شروع به کار می‌کرد و امروز نیز باید تلاش کرد که تصاویر و عکس‌های مربوط به ایران بیشتر شود.

وی با ابراز خرسندی از تولید محصولات ایرانی و داخلی در حوزه نوشت افزار افزود: بسیاری از محصولات تولید شده مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و موجب تقویت باورهای خانوادگی شده و کسانی نیز هستند که اعتقادات ایرانی و بومی دارند و علاقه‌ای به استفاده از محصولاتی که با فرهنگ آنها سازگار نیست ندارند و اگر این حرکت ادامه پیدا کند در هویت سازی کودکان نیز تاثیر دارد.

مصطفی رحماندوست برخی ابتکارات به کار رفته در محصولات را جالب و جذاب دانسته و ادامه داد: نباید تولید کنندگان به دولت وابسته باشند و باید اتکای آنها به مردم و بازار باشد تا بتوانند در این صنعت و وضعیت بازار موفق شوند.

وی با بیان اینکه جای برخی شخصیت‌ها همچون حسنک و نخودی و خاله ریزه در نمایشگاه خالی است افزود: ما قهرمان‌های زیادی داریم که می‌تواند تصاویر آنها برای کودکان جذاب باشد و این امر نیز نیاز به حمایت و پشتیبانی رسانه‌ای دارد.

مصطفی رحماندوست قهرمان دوران کودکی خود را نخودی معرفی کرد و ابراز داشت: ما نباید صرفا در گذشته به دنبال قهرمان باشیم، بلکه در دوران معاصر نیز قهرمان‌های زیادی از گروه‌های مختلف برای کودکان وجود دارد و به نوبه خود برای آنها جالب و تاثیرگذار است.

 

منبع: فارسبرچسب ها :