حق‌الزحمه 138 اطلاع رسان نمایشگاه کتاب آب رفت

حق‌الزحمه 138 اطلاع رسان نمایشگاه کتاب آب رفت
تاریخ:            تعداد بازدید: 310                    

حواشی این دوره از نمایشگاه کتاب همچنان ادامه دار است و موضوع هزینه‌ها باز هم خبر ساز شد.

بر اساس این گزارش در نمایشگاه کتاب این دوره که در شهر آفتاب برگزار شد این بار موضوع خبرساز پرداختی «حق‌الزحمه کارشاسان اطلاع رسان» است.

در نمایشگاه امسال حدود 138 اطلاع رسان فعالیت داشتند که مراجعان به نمایشگاه را راهنمایی می‌کردند. این افزاد عموما نیروی کارامد، تحصیل کرده و کارشناس بودند که قبل از شروع نمایشگاه طی نشستی آموزش دیده بودند و حتی روز قبل از افتتاحیه حدود 200 نفر از این اطلاع رسان‌ها طی یک مانور به تمام محیط شهر آفتاب آشنا شدند تا در آغازین روزها مشکلات پیش نیاید.

قرار بود برای هر کارشناس روزانه 105 هزار تومان واریز شود اما در نهایت به کارشناسان اطلاع رسان نمایشگاه کتاب بر خلاف وعده داده شده تنها روزانه 90 هزار تومان پرداخت شده است.

این موضوع را از علی اکبر تورانیان مدیر کمیته اطلاع رسانی جویا شدیم که وی آن را تائید کرد و ضمن گلایه از مسئولان نمایشگاه کتاب ابراز نارضایتی خود را اعلام کرد.

وی افزود: ابتدا 237 نیرو درخواست داده بودیم اما در کمیسیون معاملات اعلام کردند که این تعداد نیرو زیاد است در حالی که انتقال از مصلی به شهر آفتاب آن هم با این وسعت بیشتر از این نیروها را می‌خواست با توجه به ناشناخته بودن محیط شهر آفتاب ما این تعداد درخواست نیرو داشتیم اما در نهایت 135 نیروی اطلاع رسان به ما دادند. 

وی گفت: این نیروها برخلاف سال‌های گذشته در حد متوسط زبان انگلیسی و تایپ می‌دانستند. انها اهل کتاب هستند اما با همین اطلاع رسان‌ها در نمایشگاه کتاب شاهد صحنه‌های ناراحت کننده‌ای بودیم و دیدیم که آنها حتی دارای یک صندلی هم نیستند تا کار خود را با سهولت پیش ببرند ما برای آنها از غرفه ناشران صندلی به امانت گرفتیم. 

تورانیان گفت: با این حال و با تمام این سختی ها در نهایت حق این کارشناسان تضییع شد. این موضوع با اعتراض شدید بنده نیز همراه شد. اما دوستان توافق را نادیده گرفتند و در کمیسیونی بر خلاف آنچه پیش‌تر توافق شده بود روزانه 90 هزار تومان را مصوب کردند در حالی که به شهادت سه عضو این کمیسیون معاملات بحث توافق پیشین مطرح نشده و تنها رقم مصوب شده است.

 

منبع: فارسبرچسب ها :