تئاتر رضوی مجالی برای تعالی نمایش در ترویج فرهنگ دینی

تئاتر رضوی مجالی برای تعالی نمایش در ترویج فرهنگ د
تاریخ:            تعداد بازدید: 280                    

در پیام مهدی شفیعی آمده است: حیات بخشی به هنر و جاودانگی هنرمند به کیمیای خداشناسی و خودآگاهی ممکن می گردد. هنرمند امروز در مواجهه ی با جان و جهان خویش، جز به عصای معجزه گر عرفان و عشق، رستگار نخواهد شد. موهبتی که فرجام آن نه عزلت و انزوای هنرمند که طلوع فرهیختگی و تجلی خلاقیت خواهد بود. 
این پیام می افزاید: اعتلای هویت دینی تئاتر، از اولویت های کاری مرکز هنرهای نمایشی بوده است و در این اندیشه، با قامت بخشی به جشنواره تئاتر رضوی، تحقق این آرمان را از حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) جستجو کرده ایم. هرگز از ناهمواری راه در پیش به مدد مهر خداوندگار هنر و اهتمام هنرمندان، تشکیک به دل راه نداده ایم و معتقدیم صحنه ی تئاتر با تقرّب به هویت دینی، مطالبه گرتر و پاسخگوتر خواهد بود. 
مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه این پیام تأکید کرد: جشنواره تئاتر رضوی، مجال یگانه ای است که تئاتر، کنش متعالی خویش را در ترویج فرهنگ رضوی و دانش دین پژوهی به نمایش بگذارد. 
به گزارش یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، شفیعی در پایان پیام خود به این جشنواره آورده است: با دل و جان، شکرگزار این اتفاق ارجمند در ساحت سرزمین خراسان که به عطر آن امام همام و نشان هنر شهره است، می باشم و با سپاس از همه محشورین در برگزاری این رویداد، به ویژه هنرمندان بزرگوار گروه های نمایشی، شهروندان هنردوست بجنورد، همکاران ارجمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و اداره کل هنرهای نمایشی آرزومندم که نتیجه این جشنواره بیش از پیش، به تعالی تئاتر و توسعه تئاتر دینی ختم گردد.
یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی به دبیری محمود عزیزی، از پانزدهم تا بیستم مرداد ماه در خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :