افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سوغات جشنواره گل دهی لاله های تالابی

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سوغات جشنواره گل دهی
تاریخ:            تعداد بازدید: 220                    

نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایای دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی که درقالب 80 غرفه در دو بخش عمومی و تخصصی از 16 استان کشور از پنجم مرداد ماه آغاز بکار کرده شامگاه سه شنبه به طور رسمی و با حضور مسئولان شهرستان انزلی افتتاح شد.
در بخش عمومی غرفه های نمایشگاه محصولاتی از قبیل انواع صنایع دستی و سوغات توسط شرکت کنندگان از استانهای گیلان، مازندران، یزد، کرمان ،خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمانشاه، زنجان ، آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، همدان، البرز، فارس، قزوین، کردستان، اصفهان به بازدید کنندگان از این نمایشگاه عرضه می شود.
در بخش تخصصی این نمایشگاه کلیه محصولات عرضه شده در این غرفه ها دارای نمادی از تالاب یا لاله های تالابی هستند و در قالب غرفه های تخصصی، کودک و خانواده، محیط زیست، آموزش، بازی و سرگرمی، عکس و نقاشی و رسانه، ساماندهی شده است.
جشن های شبانه و برنامه های جانبی از قبیل مسابقات ورزشی، هنری ، برنامه ها و نشست های آموزشی محیط زیستی و تورهای گردشگری انزلی گردی و تالاب گردی و برپایی نمایشگاه تخصصی از جمله برنامه های دیگر این جشنواره است.
نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایای جشنواره گل دهی لاله های تالابی یک هفته زودتر از زمان برگزاری جشنواره آغاز به کار کرده و جشنواره نیز از 18 تا 22 مرداد و از ساعت 16 تا 24 به مدت پنج شبانه روز برگزار می شود.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و پل تاریخی غازیان، کاخ موزه نظامی، تالاب بین المللی، برج ساعت و ساحل زیبای خزر از جمله شاخص ترین جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی است.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :