هیئت انتخاب بخش مستند جشن خانه سینما معرفی شدند

هیئت انتخاب بخش مستند جشن خانه سینما معرفی شدند
تاریخ:            تعداد بازدید: 210                    

دبیرخانه این جشن پدرام اکبری، حسن بهرام زاده، محمد صادق جعفری، نوا رضوانی، حامد شکیبانیا، روبرت صافاریان، مهدی گنجی، پژمان مظاهری و سعید وزیری را به عنوان اعضای هیئت انتخاب بخش فیلم های مستند جشن خانه سینما معرفی کرد.
بر اساس این گزارش آخرین مهلت ارسال آثار کوتاه، مستند و انیمیشن سه شنبه (12 مرداد) و آخرین فرصت ارسال آثار سینمایی به دبیرخانه هجدهمین جشن بزرگ سینمای ایران جمعه (15 مرداد) است و مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد.
به گزارش ایرنا جشن خانه سینما هر ساله 21 شهریورماه همزمان با روز ملی سینما و با هدف انتخاب آثار برتر سال توسط هنرمندان سینما برگزار و به بهترین های سینمای ایران تندیس اهدا می شود.
هجدهمین جشن سینمای ایران با شیوه ای نوین و به شکل آکادمی برگزار می شود. حضور تخصصی داوران در رشته های مختلف و حضور اکثریتی اصناف که به معرفی بهترین آثار تولید شده در سال گذشته سینمای ایران می انجامد.
اساس داوری در این جشن این گونه است که اعضای هر صنف، داوران خود را انتخاب و در دو دوره بهترین های رشته خود را معرفی می کنند.
این شیوه از داوری نیازمند یک نظام و مدیریت با نگاهی تخصص گرا است و دست اندرکاران جشن هجدهم به دبیری کمال تبریزی این کار را انجام می دهند، به این ترتیب جشن خانه سینما جشنواره نیست، بلکه مراسمی است شبیه اسکار که داوران، برترین های سینما را از میان تولیدات سال معرفی کرده و به آنها جایزه می دهد و از این دیدگاه اعتبار خاص خود را دارد.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :