نمازجمعه‌ها کمک‌ حال کتاب‌ها

نمازجمعه‌ها کمک‌ حال کتاب‌ها
تاریخ:            تعداد بازدید: 476                    

فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» که روایتی از زندگی سردار حاج احمد متوسلیان است این روزها بر سردر سینماهای کشور قرار دارد و همین مسئله سبب شده که مخاطبان به کتاب‌های مرتبط با این سردار بی‌نشان دوران دفاع مقدس توجه نشان دهند.

کتاب‌هایی که از سوی ناشران مختلف از جمله روایت فتح با محوریت این شخصیت تولید شده از سوی مخاطبان و خوانندگان مورد اقبال قرار گرفته و نشان می‌دهد این فیلم در نوع خود ترغیب کننده مخاطبان برای شناخت بیشتر حاج‌احمد متوسلیان بوده است.

هفته اول مرداد 95 در حالی به پایان رسید که تغییری در ترکیب کتاب‌های پرفروش شاهد نبودیم و همچنان شاهد یکه‌تازی کتاب چهارم مسابقه «کتاب و زندگی» بودیم. کتابی که با اقبال خوبی از سوی خوانندگان روبرو شده و علاوه بر آن باید تولید تیزر سینمایی و پخش آن از تلویزیون را نیز دلیل دیگری بر موفق شدن این کتاب برشمرد.

ردیف عنوان کتاب
پرفروش اول رویای نیمه شب
پرفروش دوم شهر ضرب‌المثل‌ها
پرفروش سوم کتاب - سلام بر ابراهیم

یکی از نکات جالب توجه در پرفروش‌های هفته گذشته حضور کتاب «سلام بر ابراهیم» در جمع کتاب‌های پرفروش بود. این در حالی است که این کتاب هفته گذشته در نماز جمعه‌های سراسر کشور به نمازگزاران معرفی شده و همین یکی از دلایل پرفروش شدن این کتاب شده است. طرح معرفی کتاب در نماز جمعه‌ها از جمله طرح‌هایی است که مدتی است از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری ستاد نماز جمعه اجرا می‌شود و به صورت هماهنگ هر هفته یک کتاب به نمازگزاران سراسر کشور معرفی می‌شود.

یکی از کتاب‌هایی که پرفروش آن در هفته گذشته جالب توجه بود کتاب «بر مدار عشق» اشعار مرحوم محمدرضا آقاسی بود که به تازگی از سوی نشر نارگل پس از چهار سال تجدید چاپ شده است. از این رو نشان می‌دهد مطالبه در میان اهالی کتاب برای اشعار این شاعر آیینی وجود داشته و اکنون با انتشار مجدد اشعار آقاسی مورد اقبال قرار گرفته است.

ردیف عنوان نویسنده
نویسنده اول مظفر سالاری
نویسنده دوم غلامرضا حیدری ابهری
نویسنده سوم فاضل نظری - جوجو مویز

پرفروش شدن کتاب‌هایی که در پویش‌ها و مسابقات کتابخوانی به جامعه پیشنهاد می‌شود حاکی از آن است که مخاطبان به این توصیه اعتماد بیشتری دارند و همین سبب می‌شود که این کتاب‌ها در جمع پرفروش‌ها قرار بگیرد. این مسئله دارنده این پیام است که اگر اهالی فرهنگ در معرفی کتاب اهتمام جدی داشته باشند اثرات بهتری به ناشران و مولفان خواهد رسید.

ناشران پرفروش در هفته اول مرداد تابعی از کتاب‌های پرفروش هستند و همین نیز گواهی بر سخنی است که بالاتر مورد اشاره قرار گرفت.

ردیف عنوان ناشر
ناشر اول کتابستان معرفت
ناشر دوم سوره مهر
ناشر سوم دفتر نشر معارف

جهت دریافت فهرست کامل پرفروش‌های هفته اول مرداد 95 می‌توانید اینجا را مشاهده کنید.

 

منبع: فارسبرچسب ها :