جشنواره آیات در رشته «نقاشی و نقاشی‌خط» به کار خود پایان داد

جشنواره آیات در رشته «نقاشی و نقاشی‌خط» به کار خود
تاریخ:            تعداد بازدید: 438                    

فراخوان سومین دوره جشنواره قرآنی «آیات» سال گذشته در رشته‌های مختلف قرآنی و هنری اعلام شد و قرار بود رشته «نقاشی و نقاشی‌خط» این جشنواره بهمن‌ماه سال گذشته به همت معاونت قرآن و عترت ارشاد و به میزبانی استان خوزستان برگزار شود اما این امر صورت نگرفت و برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره آیات در رشته «نقاشی و نقاشی خط» به تعویق افتاد.

این جشنواره در بخش‌های مختلفی همچون انسان از منظر قرآن (اقتباس از داستان‌های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام(ص)، زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن و زندگی، سیره معصومین(ع)) و قرآن کتاب بیداری(کانون خانواده، اقتصاد مقاومتی، حجاب و عفاف، سوره مبارکه یاسین، ازدواج، مسجد، ولایت، تقریب مذاهب و مهدویت) و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی ـ هنری و مذهبی مرتبط با قرآن، سیره نبوی و ائمه معصومان(ع)، شناسایی و تشویق تولیدکنندگان آثار برتر در این زمینه و کمک به انتشار آن برگزار شد.

در زمان تعیین شده آثار فراوانی به دبیرخانه رسید که در مرحله نخست 100 اثر مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت که در نهایت برگزیدگان این جشنواره شب گذشته در مراسمی معرفی و تجلیل شدند.

اسامی برترین‌های سومین دوره جشنواره قرآنی آیات به شرح ذیل است؛

 بخش نقاشی

علی بحرینی از بوشهر

پریسا کریمی از بوشهر

ابوطالب قادری از البرز

وحیده گیاهی از شیراز

بختیار سامه از خوزستان

اسماعیل صفری از تهران

بخش نقاشی خط

عظیم فلاح از تهران

مهران بهزادی از قم

قاسم بخشی از خوزستان

هادی هنردوست از همدان

الهه صدر از خوزستان

امید امیدواری از اردبیل

محمد شعبانی از همدان

بخش ویژه- اقتصاد مقاومتی

هدیت‌الله تاج میری از استان خوزستان

به نفرات اول تا سوم هر رشته 3 تا 1 میلیون تومان اعطا می‌شود و سایر برگزیدگان نیز هدایایی به مبالغ 500 هزار تومان از سوی اداره ارشاد استان خوزستان دریافت می‌کنند.

 

منبع: فارسبرچسب ها :