کیفیت نمایشگاه های کتاب استانی افزایش می یابد

کیفیت نمایشگاه های کتاب استانی افزایش می یابد
تاریخ:            تعداد بازدید: 234                    

امیرمسعود شهرام نیا در سومین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استانها افزود: تلاش ما در این دوره بر مبنای توافق هایی است که در دو نشست تبریز و بندرعباس با مدیران کل استان ها داشتیم، در این دوره بنا داریم تا در طراحی جدول و افزایش کیفیت نمایشگاه های کتاب استانی برنامه ریزی کنیم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در نظر داریم، همزمان با برپایی نمایشگاه های کتاب استانی و حتی مدتی بعد از اتمام این نمایشگاه ها، بن های کتاب میان کتابفروشان استانی توزیع شود، همچنین تلاش داریم تا امکان خرید آنلاین بُن کتاب نیز از طریق وب سایت نمایشگاه به وجود آید.
شهرام نیا با بیان اینکه از مدت ها پیش برپایی نمایشگاه های تخصصی کتاب وجود داشته، افزود: موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران آمادگی دارد، در صورتیکه هر استانی علاوه بر نمایشگاه های کتاب، تمایل به برگزاری نمایشگاه های تخصصی کتاب داشته باشد، از آن حمایت کند.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران درباره سامانه توزیع کتاب در انبار کرج گفت: از قبل قرار بر آماده سازی این سامانه بود، مقدمات آن فراهم شده و پیش بینی می کنیم پیش از پایان تابستان سال جاری این سامانه قابل بهره برداری باشد.
در این نشست علی غیاثی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی باید با جدیت بیشتر دنبال شود زیرا اکنون برگزاری این نمایشگاه ها مطالبه همه قشرها است. 
علیرضا درویش نژاد مدیر کل استان هرمزگان نیز گفت: سخت کوشی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی ستودنی است و نمونه آن در برگزاری سال گذشته نمایشگاه کتاب هرمزگان بود.
سومین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استانها روز شنبه هفته جاری در هتل انقلاب تهران آغاز شد و امروز(دوشنبه) پایان می یابد. 

 

منبع: ایرنابرچسب ها :