نام‌نویسی رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» آغاز شد

نام‌نویسی رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» آغاز شد
تاریخ:            تعداد بازدید: 456                    

نام‌نویسی در دومین دوره رقابت‌های «شوق تلاوت» با هدف شناسایی استعدادها و چهره‌های قرآنی نوجوان در سطح کشور از روز گذشته آغاز شد.

این مسابقات ویژه قرآن‌اموزان طرح ملی تلاوت در 3 مرحله مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی در تابستان، پاییز و زمستان 1395 برگزار می‌شود. برپایی مرحله نخست این رقابت‌ها نیمه اول شهریورماه پیش‌بینی شده است و برترین‌های این مرحله به مرحله نیمه نهایی راه می‌یابند.

مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت» 23 تا 27 آذرماه در جزیره کیش برگزار می‌شود و برگزیدگان رشته‌های مختلف به مرحله نهایی راه می‌یابند. مرحله نهایی این مسابقات همچون سال گذشته در کربلا برگزار می‌شود.

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت با اشاره به آغاز نام‌نویسی در رقابت‌های قرآنی «شوق تلاوت»، گفت: این رقابت‌ها به منظور بالا بردن سطح تلاوت شرکت کنندگان و ترغیب و تشویق نخبگان قرآنی در کشور برگزار می‌شود.

وی شناسایی نخبگان قرآنی سراسر کشور را یکی از مهم‌ترین اهداف برپایی رقابت‌های «شوق تلاوت» عنوان کرد و افزود: در این دوره از مسابقات، تمامی قرآن‌آموزان طرح‌های ابرار و ملکوت شرکت می‌کنند تا سطح توانمندی‌های خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

مقدم‌کیا با بیان اینکه شرکت‌کنندگان باید از حفظ تلاوت کنند، خاطر نشان کرد: این مسابقات در رشته‌های تلاوت تقلیدی از اساتیدی همچون «مصطفی اسماعیل، عبدالباسط، منشاوی و شحات‌انور» برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان قرعه انتخابی را از حفظ تلاوت می‌کنند.

دبیر طرح ملی تلاوت با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی رقابت‌های «شوق تلاوت» شهریورماه برگزار می شود، گفت: مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها آذرماه و مرحله نهایی 1 تا 15 اسفندماه در کربلا برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، نخستین دوره رقابت‌های شوق تلاوت برگزار و برترین‌های هر رشته معرفی شدند. قرار بود برگزیدگان به منظور تلاوت در محافل قرآنی به هند یا عمان اعزام شوند که با رایزنی‌های مختلف کشور هند میزبان این نوجوانان قرآنی شد اما به دلیل کمبود اعتبارات تاکنون این امر محقق نشده است.

 

منبع: فارسبرچسب ها :