«هم قصه»، بدنبال ارتباط با مخاطب عام با تم بین المللی

«هم قصه»، بدنبال ارتباط با مخاطب عام با تم بین الم
تاریخ:            تعداد بازدید: 400                    

حسین همازاده افزود: در برنامه گفت وگو محور «هم قصه»، مهمانانی از کشورهای مختلف دعوت شده و از آنها در مورد داستان زندگی آنها سئوال می شود.
وی در مورد اولویت دعوت از مهمانان در این برنامه گفت: از آبان سال گذشته روند پژوهش شروع شد، حدود پنج ماه بررسی کردیم و 250 نفر برای حضور در برنامه بررسی شدند.
همازاده ادامه داد: از آنجا که قصد نداشتیم به سمت برنامه تحلیلی و نخبگانی برویم و می خواستیم با مخاطب عام ارتباط برقرار کنیم، یکی از مولفه های انتخاب سوژه، داشتن کشش داستانی برای حضور در برنامه بود؛ در نهایت 10 درصد از 250 نفر را جمع بندی کردیم و به 20 نفر رسیدیم.
تهیه کننده «هم قصه» تصریح کرد: هر کدام از این افراد در یک کشور هستند و در روند پیش تولید با آنها رایزنی شد. هر هفته یکی از آنها به ایران می آید، یک هفته مهمان برنامه، مصاحبه هایی را با رسانه ها دارد و دیدارها و بازدیدهایی به تناسب از قصه زندگی مهمان تدارک دیده ایم و ضبط استودیویی است که باید ترجمه و دوبله و بعد از تدوین پخش شود. 
وی در پاسخ به این سئوال که آیا داشتن کشش داستانی برای سوژه ها اولویت تکراری نیست که پیش از برنامه های گفت وگو محور نیز داشته اند، گفت: این حرف درست است اما تم برنامه هم قصه بین المللی است.
همازاده یادآور شد: در شبکه های درون مرزی که برای مخاطب داخل کشور پخش می شوند فضای بین الملل بسیار کمرنگ است؛ برنامه های تلویزیونی که در این فضا برنامه ساخته اند به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد و جنس برنامه هایی به نام «عصر» هم جنس برنامه تحلیلی است. خیلی برنامه با تم بین المللی برای عام خیلی نداریم و اگر داریم کم است.
وی در مورد هزینه های این برنامه و اینکه آیا صدا وسیما با مشکلات عمده بودجه ای چطور آن را تهیه کرده است نیز گفت: برنامه مشارکتی است و بخشی از هزینه های تولیدی آن را مرکز گفتمان انقلاب اسلامی و بخشی را گروه اجتماعی شبکه یک سیما تامین کرده اند.
همازاده پیش از این سابقه تولید برنامه های گفت وگو محور و ترکیبی را در صداوسیما نداشته و به گفته خود در زمینه فیلم های مستند فعال بود است.
برنامه تلویزیونی «هم قصه» در 20 قسمت 60 دقیقه ای تهیه شده و سه شنبه شب ها ساعت 23 با اجرای روح الله رضوی از شبکه یک روی آنتن می رود.

 

منبع: ایرنابرچسب ها :