دانلود 50 گیگ فیلم در ۸۰ ثانیه توسط مودم جدید ۵G اینتل!

فناوری ۵G
تاریخ:            تعداد بازدید: 395                    

بدون شک استفاده از اینترنت جز لاینفکی از زندگی بشر امروزی است. چیزی که امروزه در خصوص اینترنت بسیار مهم است، دسترسی به اینترنت نیست بلکه سرعت انتقال داده ها از طریق اینترنت است. شرکت های بزرگ فعال در حوزه آی تی در صدد تولید ابزار و دستگاه هایی هستند که اینترنت پر سرعت در اختیار کاربران قرار دهند. یکی از این شرکت هاف اینتل است که اخیرا اعلام کرده است مودم ۵GG خود را با سرعت ۵ گیگا بیت بر ثانیه به زودی روانه بازار خواهد کرد.

در حالی که در بسیاری از قسمت های جهان کاربران اینترنت ۴G دسترسی دارند‌ اینتل در صدد تولید مودم های ۵G پیشرفته ای است که قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود. به گفته این شرکت سرعت دانلود در این مودم ها ۵ گیگابیت بر ثانیه است که سرعت بسیار بالایی برای دانلود محسوب می شود. مثلاً با استفاده از این مودم ها با سرعت ۵گیگ بر ثانیه می توان بک فیلم ۵۰ گیگا بیتی را در زمانی کمتر از ۸۰ ثانیه دانلود کرد.

اینتل برای طراحی و ساخت این مودم ها از چندین تکنولوژی در کنار هم استفاده کرده است. تکنولوژی هایی مثل تجمع پهنای باند، فرکانس های ultra-low latency، MIMO، رمز گذاری پیشرفته کانال ها و همچنین استفاده از سرعت  ۴G  در مواقع لزوم. این مودم به گونه ای طراحی شده است که با زیر ساخت های ۴G امروزی سازگار بوده و از طرفی قابلیت کار با سیستم ۵G را نیز داراست. پهنای باند مجتمع و همچنین extra-low latency استفاده شده در این مودم ها در شبکه های ۵G فعال شده که باعث بالاتر رفتن سرعت انتقال داده در دستگاه ها و ماشین های مجهز به این مودم می شود.

پیش از این شبکه های ۵G توسط شرکت های آمریکایی ساخته شده بودند. برای مثال شرکت Verizon تجهیزات شبکه های ۵G را در ۱۰ شهر بزرگ مستقر کرده است. این در حالی است که شرکت AT&T خبر از بررسی و کنترل سیگنال های ۵G برای سرویس های تلویزیونی می دهد. همچنین شرکت T-Mobile تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ فعالیت خود در حوزه ۵G را با آزمایش اولیه ابزارهایی با سرعت ۱۲ گیگا بیت بر ثانیه آغاز نماید. در برخی از نقاط جهان نیز مانند کشور کره جنوبی، شرکت های سامسونگ و کره تلکام قصد دارند تا برای بازی های المپیک ۲۰۱۸ قابلیت اتصال کاربران به شبکه ۴G را فراهم کنند.

 

 منبع: msnبرچسب ها :