یک میز مدیریت خوب چگونه باید باشد؟

یک میز مدیریت خوب چگونه باید باشد؟
تاریخ:            تعداد بازدید: 702                    

هنگامی که صحبت از مبلمان اداری به میان می آید اولین چیزی که در ذهن مخاطبین شکل می گیرد گزینه میز مدیریت می باشد این میز در طراحی دفاتر نقش به سزایی دارد.
میز مدیریت از جمله مواردی است که نشان دهنده ابهت و جایگاه مناسب یک مدیر لایق است. امروزه طراحی میزهای مدیریت به نوعی ارتباط مستقیم با پیشرفت تکنولوژی دارند برای مثال در گذشته میزهای مدیریت برای استفاده از کامپیوتر نیازمند فضای زیادی بودند در صورتی که طی سال های اخیر با طراحی سیستم های جدید دیگر نیازی به فضایی برای قرار گیری جای کیس یا مانیتورهای بزرگ نمی باشد.
باید این نکته را در طراحی میز مدیریت مد نظر داشت که صندلی مدیران معمولا صندلی های بزرگ با پشتی بلند می باشند که ارتفاع آنها قابل تنظیم است پس بهتر است ابعاد میز مدیریت چه از نظر طول، عرض و چه از نظر ارتفاع شرایطی را مهیا سازد که مدیران طی ساعات کار طولانی دچار کوفتگی عضلات  و درد استخوان نشوند.
برای در نظر گرفتن ابعاد ایده آل واستاندارد توجه به فاکتورهای انسانی حائز اهمیت است. اجزای میز مدیریت باید بنحوی طراحی شوند که حرکات کاربر را محدود نکنند و بخوبی در دسترس باشند. میز مدیریت باید عاری از هر گونه تیزی و فلزهای برجسته باشد تا در طی استفاده از میز به کاربر آسیبی نرسد. پانل جلوی میز یکی از قسمت های مهم میز مدیریت است زیرا هم به زیبایی میز مدیریت و هم در تعریف حریم مدیر نقش مهمی دارد از این رو بهتر است پانل میز مدیریت تا حد امکان به زمین نزدیکتر باشد تا داخل میز از بیرون قابل رؤیت نباشد.
تولید میز مدیریت برای تولید کنندگان مبلمان اداری نشانه توانمندی، ذوق و دقت تولید کننده می باشد.

 

منبع: لمانبرچسب ها :