8 عامل مهم در انتخاب مکانی برای مسافرت

8 عامل مهم در انتخاب مکانی برای مسافرت
تاریخ:            تعداد بازدید: 560                    

مسافرت برای لذت بردن به معنای کشف رویاهاست. زمانی را قبل از سفر به چک کردن پرواز، خانه و سایت های سفر، صرف می کنید. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که شما پول نقد و زمان خالی برای سفر دارید اما هیچ ایده ای برای اینکه به کجا بروید، ندارید! در ادامه ما چند عامل مهم در انتخاب محلی که می خواهید سفر کنید را بیان می کنیم:

 

1. بودجه
اینجا چند چیز وجود دارد که بدون پول نمی توان انجام داد.اما مسافرت به پول نقد زیاد بسته ندارد. مسافران حرفه ای به شما می گویند که با برنامه ریزی در انتخاب مقصد و هزینه چگونه صرفه جویی کنید. برنامه ریزی برای بودجه سفر مهمترین مورد است، زیرا در طول سفر می خواهید از آن لذت ببرید. انتخاب محل اقامت باید با در نظر گرفتن بودجه ی سفرتان انجام گیرد. هزینه های سفر در زمان های مختلف سال متفاوت است، بنابراین در فواصلی که مسافرت کمتر صورت می گیرد، به سفر بروید. این به معنی نیز هست که با گردشگران و مسافران کمتری روبرو خواهید شد و راحتر می توانید اسکان و رفت و آمد داشته باشید.

2. نرخ ارز
نرخ ارز کشور با هزینه های روزمره ی زندگی با بودجه شما دست در دست است. با در دست داشتن پوند انگلیس به راحتی می توان در منطقه ای خوب در چین غذا خورد. اگر تفاوت نرخ ارز در مقصد های نزدیک به هم متفاوت است، سعی کنید نرخ ارز رایج را بدست بیاورید و از مناطق محلی خرید کنید.

3. زمان
در اینجا چند عامل زمان که در برنامه ریزی سفر باید به آنها توجه کرد گفته می شود. چه زمانی در کل خواهید داشت؟ چه مقدار از زمانتان را می خواهید در راه رفت و برگشت صرف کنید؟ آیا فقط می خواهید به یک مقصد بروید و در آنجا اقامت داشته باشید یا حدالامکان به اطراف هم سری بزنید؟ برخی از شهرستان ها و حتی کشورها برای مسافرت های کوتاه مناسب هستید. این شهرها معمولا سیستم حمل و نقل خوبی هم دارند. به هر حال مکان های دیگری هم وجود دارد که به مقداری زمان بیشتر احتیاج دارند. اما عجله در مسافرت باعث می شود تا تجربه ی کافی را بدست نیاورید. پس برای زمانتان درست برنامه ریزی کنید.

4. نوع سفر
اگر نیاز دارید که در زمان سفرتان صرفه جویی کنید؛ حتما قبل از سفر نوع سفری که دوست دارید را مشخص کنید. مشخص کردن انتطاراتی که از سفرتان دارید، باعث می شود گزینه ها برای مقصد سفر محدود شود تا شما راحتتر تصمیم بگیرید.

5. ویزا و واکسیناسیون
ممکن است ناخوشایند باشد اما ویزا و واکسیناسیون بخش مهمی از سفر شماست. الزامات مربوط به این دو را قبل از رزرو بلیط چک کنید. در حالی که اینها مانع از سفر شما نمی شود ولی در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد؛ مخصوصا مواقعی که زمان شما محدود است.

6. ملاحظات فرهنگی
سفر روشنفکری و میل به کشف ناشناخته ها را طلب می کند. عقیده ما بر روی سفرمان تاثیر خواهد گذاشت. گذراندن تعطیلات در خارج از کشور با تجربه یک سفر فوق العاده متفاوت است. همه اینها بستگی به اینکه برای چه به سفر می روید، دارد. به هر حال، فرهنگ چیزی است که در زمان برنامه ریزی باید در ذهنتان باشد. زبان های خارجی، غذاهای عجیب و غریب و آداب و رسوم متنوع، می تواند نقش بزرگ یا کوچکی را در مسافرت شما بازی کند. قبل از سفر در مورد کشور مد نظرتان، مخصوصا آداب و رسوم و قوانین محلی آن تحقیق کنید. مسافرت چیزی بیش از دیدن یک منطقه جدید است، سفر تجربه ی تغییر زندگیست، اما با تفاوت های اندک کنار بیایید.

7. آب و هوا
ما نمی توانیم آب و هوا را کنترل کنیم. با این حال نگران نباشید، ما آنطور که دوست داریم برنامه ریزی می کنیم، اما در حقیقت نمی دانیم واقعا چه چیزی را می خواهیم تجربه کنیم. تحقیق در مورد آب و هوای مکانی که می خواهید به آن سفر کنید با توجه به فصلی که در آن قرار دارید و همچنین نگاهی به الگوهای آب و هوایی سالانه نیز به شما بسیار کمک خواهد کرد. برخی از سایت ها نیز آب و هوای چند روز آینده را پیش بینی می کنند. تا حدوددی می توانید یک ایده کلی در رابطه با سفرتان داشته باشید.

8. رویدادها و فعالیت ها
موارد زیادی برای سفر رفتن وجود دارد که باید جدی گرفته شود، اما از سرگرمی ها هم غافل نشوید. ممکن است در زمانی که شما به شهری سفر می کنید جشنواره ای در حال برگزاری باشد که  همیشه می خواستید به آن بروید یا برخی از رویدادها که ارزش سفر رفتن را دارند. یا شاید شما در مورد برخی از رستوران های کوچک در جزیره تایلند که تنها شش صندلی دارند و مردم می توانند بر روی دیوار آن بنویسند، شنیده باشید و واقعا بخواهید آنرا تجربه کنید. از قلبتون پیروی کنید. در حالی که بسیاری از ما با این مساله موافق هستیم که سفر چیزی لوکس است اما نباید در رابطه با انتخاب مقصد دچار استرس شوید. جوانب مثبت و منفی را بررسی کنید تا انتخاب درست داشته باشید.

 

منبع: مرکز گردشگری دانشجویان ایرانبرچسب ها :